Обращения граждан


Мариуполь: Стратегия развития - 2021

Видеогалерея

Афиша выходного дня

Центр предоставления административных услуг

Общественный совет

Калькулятор субсидий

Контакт-центр г.Мариуполь

Фотогалерея

Державна підтримка енергозбереження
Государственный реестр избирателей
Телефон доверия

Про результати роботи Управління соціального захисту населення Центрального району Маріупольської міської ради за 1квартал 2017 року

Управлінням соціального захисту населення Центрального району Маріупольської міської ради здійснюється постійна робота з надання населенню соціальних послуг, пільг, адресної допомоги малозабезпеченим громадянам, інвалідам, сім'ям з дітьми.

Відповідно  Закону України «Про державну соціальну допомогу сім'ям з дітьми» станом на 01.04.2017 отримали допомогу 5829 осіб на загальну суму 24345,2 тис. грн, в тому числі :

- допомога у зв'язку з вагітністю та пологами - 147чел.;

- допомога при народженні - 4707 чол.;

- допомога по догляду за дитиною до 3-х років - 198 чол.;

- допомога на дітей, над якими встановлено опіку - 109 чол;

- допомога одиноким матерям - 652 чол.;

- допомога при усиновленні дитини - 16 чол.

На виконання Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям» станом на 01.04.2017 отримали допомогу 372 чол. на суму 3877,1 тис. грн.

Станом на 01.04.2017 в управлінні 27601 одержувачів житлової субсидії на суму 182453,7 тис. грн., згідно постанови Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 № 848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива».

Велика увага приділяється і категорії громадян з обмеженими можливостями.       Відділом з питань обслуговування інвалідів, ветеранів війни та праці, громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, видано 11 санаторно-курортних путівок, з них: інваліди війни - 1 чол., учасники бойових дій - 7 чол., інваліди загального захворювання - 1 чол. , 1 вдова ветерана війни, учасник ВВВ - 1 чол..

7 громадян пільгової категорії Центрального району, які мають право на безкоштовне отримання засобів реабілітації, забезпечені технічними та іншими засобами реабілітації, протезно-ортопедичними виробами.

150 маріупольців похилого віку спрямовані у відділення медичних послуг і організації дозвілля територіального центру соціального обслуговування Центрального району.

Згідно Розпорядження міського голови від 23.01.2017 № 2р «Про надання в 2017 році пільг особам з інвалідністю по зору» відшкодовано 182,72 тис. грн. - 93 чол.

Згідно Постанови кабінету Міністрів України від 31.03.2015 № 221 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів щодо психологічної реабілітації постраждалих учасників антитерористичної операції» направлені на психологічну реабілітацію 2 учасника антитерористичної операції.

Згідно Постанови кабінету Міністрів України від 31.01.2007 № 80 «Про затвердження Порядку надання інвалідам та дітям-інвалідам реабілітаційних послуг» зі змінами від 11.12.2016 № 921, на реабілітаційний курс в Центральний районний центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів Маріуполя з початку 2017 роки  направлено 13 дітей-інвалідів.

Відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям інвалідам» виплачена соціальна допомога 1377 інвалідам на загальну суму 7032,2 тис.грн.

Триває робота з громадянами, які мають право на пільги. Так, в єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги, станом на 01.04.2017 значиться 45577 чол, з них .:

- ветеранів війни - 3874 чол.;

- ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ - 546 чол.;

- громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи - 411 чол.;

- діти війни - 14469 чол. та ін.

За громадян пільгових категорій відповідно до чинного законодавства житлово-комунальним підприємствам, підприємствам зв'язку відшкодовано коштів на загальну суму 14026,76 тис.грн.

Забезпечено твердим паливом та скрапленим газом 193 чол. на суму 291,5 тис.грн ..

За звітний період відділом, що відповідає за контроль призначення і виплати пенсій, перевірено 1593 пенсійних справ, виявлено 5 порушень, які були усунені управлінням Пенсійного фонду України в Жовтневому районі, в результаті чого здійснено доплату пенсійних виплат на суму 986 грн. 40 коп.

Спеціалістами відділу державних соціальних інспекторів за 1 квартал 2017 року обстежено матеріально-побутові умови проживання у 28278 одержувачів державної соціальної допомоги, житлової субсидії та адресної допомоги тимчасово переміщеним особам.

Відділ з питань праці та соціально-трудових відносин проводиться моніторинг та здійснюється контроль за дотримання чинного законодавства в частині оплати праці з боку суб'єктів господарської діяльності.

Причини виникнення заборгованості, фактори, що стримують її зниження, перспективи погашення заборгованості розглядаються на засіданнях комісії при Центральній районній адміністрації. З початку року відбулося 7 засідань, заслухано звіти 4 керівників. На розгляд в органи прокуратури комісією направлені звернення щодо 5 підприємств-боржників. Інформація по 5 підприємствам, для вжиття заходів відповідно до повноважень, направлені до Головного управління Держпраці в Донецькій області.

В напрямку легалізації доходів та трудових відносин з початку року на засіданнях районної комісії заслухано 32 пояснення керівників щодо нарахування заробітної плати на рівні або нижче мінімальної заробітної плати та перспектив підвищення рівня оплати праці.

З початку 2017 року проведена повідомна реєстрація 17 колективних договорів та 15 доповнень до діючих договорів.

Особлива увага приділяється зверненням соціально незахищених верств населення, малозабезпечених та самотніх громадян, багатодітних сімей, інвалідів війни, учасників війни та інших пільгових категорій населення.

Управлінням проводиться робота з інформування населення про зміни в законодавстві, за поточний період відбулось 7 зустрічей з колективами підприємств Центрального району на офіційному веб-сайті Маріупольської міської ради та засобах масової інформації розміщено 9 публікацій, взяли участь в 11 виступах на телебаченні.

Для зручності громадян району управління організовує та проводить виїзні прийоми за місцем проживання в комітетах самоорганізації населення, за місцем роботи і т.д. Так за 1 квартал 2017 року було проведено 4 виїзних прийома.

З метою збільшення кількості одержувачів субсидії та всіх видів соціальної допомоги постійно виконується робота по виявленню сімей і громадян, які мають право на отримання соціальної допомоги та субсидій. Для цього постійно проводяться зустрічі в комітетах самоорганізації населення у вигляді мобільних офісів, де спеціалістами управління приймаються заяви про призначення субсидії.

Керівники управлінь проводяться особисті прийоми громадян відповідно до затвердженого графіка. За поточний період на особистий прийом звернулося 15 громадян.

Робота зі зверненнями громадян залишається пріоритетним напрямком в роботі управління.

Питання, що стосуються соціального захисту населення, в рамках повноважень знаходяться на постійному контролі в управлінні соціального захисту населення Центрального району Маріупольської міської ради.

Згідно постанови Кабінету Міністрів України № 509 «Про облік осіб, які переміщуються з тимчасово окупованої території України і районів проведення антитерористичної операції» станом на 01.04.2017 в УСЗН Центрального району перебувають на обліку 27524 чол. з числа вимушених переселенців, які приїхали до Маріуполя з окупованої території та зони проведення АТО.

Згідно постанови Кабінету Міністрів України № 505 "Про надання щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг" станом на 01.04.2017 адресну допомогу отримують 2667 сімей.

Распечатать