Оперативные совещания

Обращения граждан

Фотогалерея

Помощь предпринимателю

ГУВД г.Мариуполя

Если Вы стали жертвой преступления, незамедлительно звоните в милицию
- Жовтневый РОВД 33-30-53
- Ильичевский РОВД 38-43-23
- Ордж-ский. РОВД 22-11-12
- Приморский РОВД 37-40-02
Государственный реестр избирателей

Материнський подвиг Олександри Деревської

6 травня 2012 року виповнилося 110 років з дня народження Олександри Аврамівни Деревської, чиє життя і діяльність стали яскравим взірцем відданості материнському обов'язку, благородній справі виховання в умовах сімейного тепла і затишку дітей, що залишилися сиротами.

Народилася Олександра Деревська в місті Грозному в сім'ї робітника одного з нафтових промислів. В сімнадцять років почала трудову діяльність, працюючи медичною сестрою військового госпіталю. Тоді і взяла вперше на себе високу відповідальність - стати матір'ю маленького братика свого чоловіка, червоного командира Омеляна Деревського та двох дітей - сиріт, дворічного Дмитрика та шестирічної Пани.

Олександра Аврамівна не мала вчительської освіти, але володіла тим неоціненним талантом народної педагогіки, з допомогою якої з малих літ кожному в сім’ї прищеплювалися повага до батьків, до старших, один до одного, а ще – любов до праці, почуття відповідальності і колективізму.

В суворі роки Великої Вітчизняної війни повною мірою розкрилися благородство і самопожертвування сім'ї Деревських. Вони взяли на виховання в свою, і без того численну родину сімнадцятеро евакуйованих із блокадного Ленінграда діточок, батьки яких загинули на фронті чи від голоду. На кінець війни подружжя усиновили та удочерили 35 сиріт. Тут знайшли сімейний затишок діти росіян, українців, узбеків, євреїв, німців, мордвинів, чувашів та інших представників братніх народів СРСР.

В 1959 році Олександра Аврамівна передчасно пішла з життя. Далися ознаки труднощів та випробувань, які випали на її долю протягом двох немилосердних воєн та нелегких повоєнних літ. Її життя-подвиг, мов незгасаюча зірка, і понині служить яскравим взірцем для всіх, хто присвятив себе почесній і подвижницькій справі виховання підростаючого покоління.

Загалом сім'я Деревських виростила і виховала 48 дітей. Це офіційне число її вихованців - діти, які були усиновлені та яким було дано прізвище Деревської. А всього дітей, які пройшли через сім’ю Олександри Аврамівни, налічується більше 60. Всі її вихованці знайшли своє місце в житті і куди б не закидала їх доля, не забувають і понині своєї колишньої рідної домівки. Кожні п’ять років вони вважають своїм обов’язком збиратися в Ромнах, аби вклонитися маминій могилі, на якій викарбувані святі для них слова «Ти - наша совість, наша молитва, МАМО».

Яскравий і немеркнучий подвиг Олександри Деревської, яку ще за життя звали Роменською мадонною, гідно увічнено. Її нагороджено орденом Трудового Червоного прапора, медаллю «За доблесну працю в роки Великої Вітчизняної війни», Президія Верховної Ради СРСР присвоїла звання «Матері-героїні» (посмертно). Одна з вулиць міста, місцева школа-інтернат для дітей-сиріт носять ім’я О.А.Деревської. Відкриту у Всесвіті малу планету №2400 астрономи Кримської обсерваторії назвали планетою Олександри Деревської. Їй присвятили свої поетичні та прозові твори вітчизняні письменники, а кіномитці – художні і документальні фільми.

На виконання Постанови Верховної Ради України від 22.03.2012 №4607-VІ «Про відзначення 110-річчя з дня народження матері-героїні Олександри Деревської» та з метою популяризації сімейних цінностей та сімейних форм виховання, мережею центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Маріупольської міської ради було проведено відповідні заходи.

Відповідно до наказу директора Маріупольського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Маріупольської міської ради від 21.05.2012 №83 «Про відзначення ювілею з дня народження матері-героїні Олександри Деревської» було проведено моніторингове відвідування 18 прийомних сімей та 3 дитячих будинків сімейного типу, про що складено відповідні акти. Організовано проведення в навчальних та інтернатних закладах, на базі жіночих рад, комітетів самоорганізації населення лекцій, бесід з розповсюдження досвіду Олександри Деревської, популяризації сімейних форм виховання та національного усиновлення. Всього було проведено 8 групових заходів за участю 143 осіб.

Распечатать